Follow orders of customs

Log in Register

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
phone number *

ترخیص کار بندرعباس

گمرک بندر عباس به عنوان مهم ترین  بندر تجاری کشور و گمرک شهید رجایی به عنوان مهم ترین گمرک کشور شناخته می شوند. گمرک شهید رجایی و گمرک شهید باهنر اصلی ترین مبادی ورودی کالا به کشور به حساب می آیند و بیشترین نیاز  را جهت ترخیص کالا به ترخیص کار با تجربه دارند. بندر عباس با 1333 کیلومتر فاصله از پایتخت از دیر باز یکی از پرتردد ترین مسیرهای تجاری کشور شمرده می شود. داشتن اطلاعات کافی در خصوصیات اقلیمی و جغرافیایی برای تاجران موثر و مفید خواهد بود. نزدیکتری شهر به بندرعباس شهر قشم می باشد که با 28 کیلومتر فاصله از این قرار می گیرد. از آنجا که توقف های طولانی محمولات در گمرک و کانتینر ها می تواند تبعاتی برای کالا و محموله ها به همراه داشته باشد توجه به دمای هوا و رطوبت محیط مفید می باشد. گرمای هوای بندر عباس در فصول بهار و تابستان به 52 درجه هم می رسد و در سردترین زمان خود دمای 2 درجه را به ثبت می رساند. شهر بندر عباس از لحاظ جمعیت شناختی دارای سرشماری های متفاوتی در فصول مختلف سال می باشد که این امر خود از اقلیم و موقعیت تجاری بندرعباس تبعیت می کند. آنجه قابل استناد باشد آخرین سرشماری در سال 1390 می باشد که جمعیت این شهر را 435 هزار نفر ارزیابی می کند.

 Bandar Abbas

ترخیص کالا از گمرک شهیدرجایی

این گمرک مهم کشورمان بیش از 50 درصد از سهم تجارت فرامرزی ایران را از ترخیص وارداتی و ترخیص صادراتی کالا به عهده می گیرد. گمرک شهید رجایی در بیست و سه کیلومتری بندرعباس  قرار می گیرد. گمرک شهید رجایی دارای جایگاه بین المللی مهمی نیز می باشد و تا پیش از تحریم ها با هشتاد گمرک بین المللی دیگر در ارتباط بود. گمرک شهید رجایی با وجود هجده جرثقیل دروازه ای تخلیه و بارگیری کشتی ها توانایی پهلوگیری  بزرگترین کشتی های بین المللی را داراست. این گمرک پهلو گیری بیش از سی کشتی رانی برتر جهان را در سابقه خود دارد. گمرک شهید رجایی در سال 93 با ترخیص کالا های وارداتی به ارزش 18473 میلیون دلار رتبه اول را با سهم 34 درصدی از ارزش کلیه کالاهای وارداتی به کشور دریافت کرد. این گمرک با ترخیص کالا ی 12میلیون تنی بعد از گمرک امام خمینی که عمدتا محمولات فله به آن وارد می شود جایگاه دومین گمرک را در مقام وزن کالاهای وارداتی به کشور کسب نمود.

 

نام گمرک ارزش دلاری کالای ترخیص شده رتبه در میان گمرک های کشور
گمرک شهیدرجایی 18473061060 اول
گمرک بندر امام خمینی 8082951147 دوم
گمرک های زمینی تهران 5088413208 سوم
گمرک فرودگاه امام خمینی 4498016836 چهارم

 

ارزش کالاهای ترخیص شده

از جمله اطلاعاتی که یک ترخیص کار گمرک و یک تاجر با سابقه مورد بررسی قرار می دهند ارزش کالاست. گمرک شهید رجایی با میانگین ارزش کالای ترخیص  شده 40805 ریالی بعد از گمرک فرودگاه امام خمینی و گمرک های تهران  همچون شهریار و دیگر گمرکات زمینی چون گمرک تبریز و گمرک قزوین و گمرک جلفا و سهلان و برخیص گمرکات دریایی چون گمرک بوشهر و گمرک مناطق آزاد قرار می گیرد. از میان 100 گمرک معرفی شده در کشور گمرک شهیدرجایی  در مقام 67 قرار می گیرد. از مقایسه میان گمرکات کشور درمیابیم که حوزه سه امانات پستی با میانگین ارزش 783 هزار تومان به ازاء هر کیلوگرم کالای ترخیص شده در مقام نخست قرار می گیرد و بعد از آن گمرک فرودگاه امام خمینی با میانگین ترخیص کالای 305 هزار تومان به ازاء هر کیلوگرم در مقام دوم قرار می گیرد. گمرک تبریز به عنوان اولین گمرک زمینی در مقام سوم با میانگین ارزش 298 هزار تومان ترخیص هر کیلوگرم کالا تنها گمرک زمینی با این حجم ارزشی کشور قلمداد می شود و دیگر گمرکات با فاصله زیاد از این سه گمرک  در مقام های بعدی قرار می گیرند. گمرک مجتمع فولاد مبارکه با 70 هزارتومان ارزش کالای ترخیص شده  و گمرک خرم آباد با 66هزار تومان ارزش کالای ترخیص شده در مقام چهارم  و پنجم قرار می گیرند. گمرک منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و گمرک شیراز در مقام های بعدی ارزش کالای ترخیص شده توسط ترخیص کار ها قرار می گیرند.

 

نام گمرک ارزش ریالی هر کیلو کالای ترخیص شده رتبه در میان گمرک های کشور
گمرک حوزه سه امانات پستی     40805 اول
گمرک فرودگاه امام خمینی 3050380 دوم
گمرک زمینی تبریز 2989908 سوم
گمرک مجتمع فولاد مبارکه 709980 چهارم

 

شرکت ترخیص کالای تاجران ترخیص با سال ها تجربه ترخیص کالا از بندرعباس و با وجود ترخیص کار های باتجربه خود مستقر در دفتر بندرعباس شرکت به یاری مشتریان و تاجران گرامی در ترخیص کالا از گمرک بندرعباس می شتابد.

ورق های استیل از جمله مواد اولیه بسیار پرکاربرد در صنایع مختلف می باشند از صنایع شیمیایی و غذایی و دارویی گرفته تا دکوراتور های نمای ساختمان ها و صنایع آسانسور سازی. لوازم خانگی و تجهیزات بیمارستانی و صنایع بخار  از دیگر کاربرد های این محصول پر مصرف می باشند . ورق های استیل در انواع مختلف با خواص ضد زنگ بودن و یا ضد اسید بودن و در موارد لزوم مقاوم در برابر حرارت بسیار مفید عمل می کنند. این ورق های با مقاومت بالایی که در برابر خوردگی دارند در مناطق مختلف کاربرد خود را ثابت نموده اند. از استنلس استیل های بسیار پر کاربرد می توانیم به 304 اشاره کنیم و همچنین از 316 به عنوان استیل ضد اسید و یا  ورق استیل نسوز 310  که در تولید کوره ها مورد استفاده قرار می گیرد.

---

روند واردات و ترخیص کالای ورق های استیل در سال 93


ورق های استیل در  انواع  گرم نورد و سرد نورد به کشور وارد می شوند. مشخصه اصلی ورق استیل علاوه بر نوع آن ضخامت آن می باشد، گمرگ ایران بر اساس این مشخصه است که انواع ورق های استیل را به تعرفه کد های مختلفی تخصیص می دهد. آنچه از گزارشات گمرک می توان استخراج نمود نشان می دهد که در سال گذشته در مجموع 63 هزاز تن واردات ور ترخیص ورق استیل زنگ نزن به کشور داشته ایم که معادل 161 میلیون دلار یا 425 میلیارد تومان ارزش داشته اند. از این حجم واردات و ترخیص کالای استیل بیش از 178 میلیارد تومان آن مربوط به ورق های نیم تا یک میلیمتری بوده است. به طور متوسط ارزش اظهاری هر کیلو ورق استیل به گمرکات کشور جهت ترخیص در حدود 6600 تومان می باشد. طی بررسی تاجران ترخیص بیش از 40 درصد سهم واردات ورق های استیل به کشور مربوط به ورق های نیم تا یک میلیمتری سرد نورد شده می باشد. البته در مرحله بعد ترخیص ورق های استیل با ضخامت یک الی سه میلیمتر قرار گرفته است که 14 درصد سهم واردات و ترخیص کالای ورق های استیل را به خود اختصاص داده است که مصارف صنعتی  آن بر کسی پوشیده نیست. در رتبه سوم واردات ورق های استیل با کمتر از نیم میلیمتر قطر قرار می گیرد که سهم ترخیص و واردات این نوع ورق استیل در حدود هشت درصد از کل واردات ورق استیل را پوشش می دهد. می توان گفت که بیش از 72 درصد سهم ترخیص کالای ورق استیل زنگ نزن را باید به کد تعرفه های 721931 الی 721935 تخصیص داد که شامل ورق های استیل ضد زنگ سرد نورد می باشند.


مبدا واردات ورق های استیل ترخیص شده


طی بررسی های تخصصی صورت گرفته توسط مجموعه تاجران ترخیص از آمار اعلامی  گمرک از ترخیص کالای ورق های استیل می توان مبدا؛ بیش از 58 درصد ورق های استیل وارد و ترخیص شده  را کشور تایوان دانست. پس از تایوان در رتبه دوم کشور چین با 15 درصد سهم از واردات و ترخیص کالای ورق های استیل زنگ نزن به کشورمان قرار می گیرد. کشور کره جنوبی با سهم  13 درصدی از بازار ورق های استیل ایران در رتبه سوم قرار می گیرد . کشور امارات متحده عربی با هفت درصد و کشود هند با حدود سه درصد در رتبه های بعدی قرار می گیرند.
عمده ی ورق های استیل ترخیص شده در گمرکات کشور به صورت رول و یا شیت بسته بندی و حمل و نقل می شوند. ورق استیل به واسطه ی وزن حجمی بالای خود با کانتینر های 20 فوت حمل می شود.

 

ترخیص ورق استیل زنگ نزن

ورق های استیل به واسطه ی نیاز صنایع در گمرکات کشور با اولویت پنچ کالایی قرار می گیرند و با هدف حمایت از صنایع کشور به وسیله تخصیص ارز مبادله ای مورد حمایت قرار می گیرند. ورق های استیل با تعرفه  7219  با حد اقل حقوق گمرکی معدل چهار درصد به کشور وارد می شوند. نکته قابل توجه اینکه ورق های استیل برای ترخیص کالا نیاز به مجوز واردات خاصی ندارند و تنها شامل استاندارد اجباری  می شوند که در این حالت نیاز به نمونه برداری از کالا و برش ورق ها جهت ارسال به استاندارد الزامی است. این فرایند باعث افزایش زمان ترخیص کالا می شود. چرا که ارسال نمونه و دریافت پاسخ مربوطه از استاندارد بعضا تا یک هفته فرایند را افزایش می دهد. از آنجا که  ترخیص ورق های استیل نیازی به آزمون تعیین ماهیت ندارد در صورت وجود CIS از کشور مبدا ترخیص کالا در حداقل زمان ممکن یعنی سه تاچهار روز کاری نیز مقدور است. شرکت تاجران ترخیص در ضمینه ترخیص ورق های استیل از سابقه ، تجربه و توانایی بالایی برخوردار است و نظر لطف تاجران گرامی را در این خصوص کسب نموده است.

Grid view
List view

این دسته شامل ترخیص مواد اولیه و ماشین آلات و تجهیزات این صنایع می باشد.

از مواد اولیه شیمیایی بسیار پر کاربرد می توانیم به چگونگی ترخیص پلی اوره تان و ترخیص ایزوسیانات و ترخیص کاتالیست از گمرک بپردازیم البته ترخیص چرم مصنوعی از گمرک نیز در این جایگاه قرار می گیرد. در خصوص ماشین آلات نیز می توانیم به ترخیص قالب های صنعتی گوناگون و شیمیایی اشاره کنیم.

 

 Tarkhis-Kala

 

پلی اوره تان ها مواد اولیه ای اند که اغلب با بسته بندی بشکه ای و از کشورهای ایتالیا ، سنگاپور  ، کره جنوبی و چین (از گمرک بندر عباس - گمرک شهید رجایی)، ترکیه ( از گمرک های تهران - گمرک شهریار و گمرک غرب) واردات و ترخیص می شوند. پلی اوره تان ها به اشکال گوناگونی چون فوم های نرم و فوم های سخت، الاستومرها، رزین، رنگ، پوشش و ترموپلاستیک ها در صنایع مختلفی چون پوشش لوله ها و دیگر سطوح در برابر خوردگی کاربرد فراوان دارند و همچنین در کفپوش سطوح و کفپوش در صنایع کفاشی نیز استفاده می شوند.

 

این دسته از کالا ها اغلب در ردیف تعرفه های فصل 39 و 29  قرار می گیرند و  کالا های مذکور با حداقل حقوق گمرکی و سودبازرگانی قابل ترخیص می باشند ، همچنین ارز مبادله ای به این کالاها تعلق می گیرد . ارزش گمرکی این کالاها بر مبنای وزن خالص آن ها محاسبه می گردد.

 

معمولا نیازی به دریافت مجوز استاندارد و مجوز بهداشت ندارند ولی از لحاظ تعرفه ای باید مورد تایید گمرک قرار بگیرند، برای آزمون تعیین ماهیت کالا و تایید تعرفه کالا به آزمایشگاه ارسال می شوند. صاحبان کالا باید پروسه زمانی یک هفته ای را برای ترخیص این دست از کالا ها در نظر بگیرند.

 

جمع بندی ترخیص کالا

    • تخصیص ارز مبادله ای
    •  عدم شمول استاندارد اجباری
    •  حداقل ماخذ گمرکی
    • حداقل زمان ترخیص

 

ترخیص کالای انواع  فلزات و ترخیص استیل

شامل ترخیص شمش، ترخیص بیلت، ترخیص اسلب ، ترخیص ورق استیل، ترخیص پروفیل، ترخیص مفتول، ترخیص لوله، ترخیص مقاطع ساختمانی، ترخیص اتصالات، ترخیص قطعات و مصنوعات، ماشین آلات مربوطه شامل ترخیص کوره ذوب، ریخته گری، نورد، قالب گیری، ترخیص پرس ، فرم دهی، ترخیص پانچ.

ترخیص کالای مواد اولیه صنایع فلزی

ترخیص گرافیت، ترخیص فرومنگنز، ترخیص استیل شات، ترخیص فیلتر.

ترخیص کالای مواد اولیه صنایع شیمیایی و کفش

ترخیص کالای شیمیایی،ترخیص پلی اورتان، ترخیص ایزوسیانات، ترخیص چرم مصنوعی، ترخیص قالب، ترخیص یراق آلات

ترخیص کالای ابزار آلات برقی، دستی و پنوماتیک

ترخیص درب ضد سرقت، ترخیص سیستمهای کنترل از راه دور، ترخیص درب بازکن های اتوماتیک و ترخیص دوربین های مداربسته، ترخیص دستگاههای جوش و برش و لوازم مصرفی آنها از جمله ترخیص سنگهای برش و سایش، ترخیص انواع تیغ اره، ترخیص الکترود.

ترخیص کالاهای مورد مصرف درصنایع کاغذ و چاپ

ترخیص انواع کاغذ، ترخیص فیلم، ترخیص ژلاتین، ترخیص سیلندر، ترخیص دستگاهها و ماشین  آلات وابسته.

ترخیص مواد اولیه صنایع کاشی، ترخیص چینی و ترخیص سرامیک

ترخیص کائولن، ترخیص بالکلی، ترخیص رنگ، ترخیص مواد چاپ، ترخیص ماشین آلات ،   ترخیص قطعات یدکی ،ترخیص قالب،ترخیص الک ویبره، ترخیص پانچ.

ترخیص کالاهای مصرفی صنایع چوب

ترخیص تخته، ترخیص ام دی اف،ترخیص اچ دی اف، ترخیص رودری، ترخیص پروفیل، ترخیص روکش چسب، ترخیص یراق.

ترخیص کالای مواد اولیه صنایع بهداشتی و آرایشی

شامل صدها  قلم  مواد اولیه و محصولات فرآیند شده آرایشی و بهداشتی و سلولوزی.

ترخیص کالای صنایع دارویی

ترخیص مواد اولیه صنایع داروئی صدها قلم مواد اولیه و ترخیص ماشین آلات ساخت و بسته بندی دارو و همچنین ترخیص تجهیزات آزمایشگاهی.