پیگری سفارشات گمرکی

ورود عضویت

ایجاد یک حساب کاربری

موارد ستاره دار(*) اجباری هستند.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
شماره تماس *

این دسته شامل ترخیص مواد اولیه و ماشین آلات و تجهیزات این صنایع می باشد.

از مواد اولیه شیمیایی بسیار پر کاربرد می توانیم به چگونگی ترخیص پلی اوره تان و ترخیص ایزوسیانات و ترخیص کاتالیست از گمرک بپردازیم البته ترخیص چرم مصنوعی از گمرک نیز در این جایگاه قرار می گیرد. در خصوص ماشین آلات نیز می توانیم به ترخیص قالب های صنعتی گوناگون و شیمیایی اشاره کنیم.

 

 Tarkhis-Kala

 

پلی اوره تان ها مواد اولیه ای اند که اغلب با بسته بندی بشکه ای و از کشورهای ایتالیا ، سنگاپور  ، کره جنوبی و چین (از گمرک بندر عباس - گمرک شهید رجایی)، ترکیه ( از گمرک های تهران - گمرک شهریار و گمرک غرب) واردات و ترخیص می شوند. پلی اوره تان ها به اشکال گوناگونی چون فوم های نرم و فوم های سخت، الاستومرها، رزین، رنگ، پوشش و ترموپلاستیک ها در صنایع مختلفی چون پوشش لوله ها و دیگر سطوح در برابر خوردگی کاربرد فراوان دارند و همچنین در کفپوش سطوح و کفپوش در صنایع کفاشی نیز استفاده می شوند.

 

این دسته از کالا ها اغلب در ردیف تعرفه های فصل 39 و 29  قرار می گیرند و  کالا های مذکور با حداقل حقوق گمرکی و سودبازرگانی قابل ترخیص می باشند ، همچنین ارز مبادله ای به این کالاها تعلق می گیرد . ارزش گمرکی این کالاها بر مبنای وزن خالص آن ها محاسبه می گردد.

 

معمولا نیازی به دریافت مجوز استاندارد و مجوز بهداشت ندارند ولی از لحاظ تعرفه ای باید مورد تایید گمرک قرار بگیرند، برای آزمون تعیین ماهیت کالا و تایید تعرفه کالا به آزمایشگاه ارسال می شوند. صاحبان کالا باید پروسه زمانی یک هفته ای را برای ترخیص این دست از کالا ها در نظر بگیرند.

 

جمع بندی ترخیص کالا

    • تخصیص ارز مبادله ای
    •  عدم شمول استاندارد اجباری
    •  حداقل ماخذ گمرکی
    • حداقل زمان ترخیص