Follow orders of customs

Log in Register

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
phone number *
ترخیص کالا و محمولات هوایی از گمرک فرودگاه امام خمینی
با حضور نیروهای خود در گمرک فرودگاه امام خمینی آماده به ترخیص اسناد کالاهای وارداتی شما در حداقل زمان با حداکثر منافع خواهد بود.
ترخیص کالا و محمولات دریایی و کانتینری از گمرک شهید رجایی
با استقرار دائمی خود در بندرعباس و گمرکات شهید رجایی و شهید باهنر به ترخیص محمولات کانتینری و خرده بار تاجران گرامی می پردازد.
ترخیص کالا و محمولات زمینی از گمرکات تهران
با سابقه بالا در ترخیص کالا از گمرک شهریار، گمرک غرب، گمرک پیام ، گمرک جنوب به صورت حرفه ای به ترخیص کالای تاجران گرامی به صورت فول کانتینر و به صورت خرده بار یا گروپاژ می پردازد.
حواله جات ارزی، انتقال وجه بانکی و اعتبارات اسنادی
در حداقل زمان ممکن تخصیص ارز دولتی به واردات کالای مشمول ارز تاجران گرامی و سویئفت حواله جات و گشایش اعتبار اسنادی در بانک های خصوصی و دولتی
فورواردری و حمل و نقل بین المللی کالا
واحد فورواردری کالا با تخصص و شناخت مناسب از بزرگترین و معتبرترین حمل کنندگان به حمل و نقل بین المللی محمولات تاجران گرامی از اروپا و آسیای جنوب شرقی و ارائه خدمات حمل از انبار مبداء به صورت زمینی دریایی و هوایی با بهترین نرخ ها و سرویس ها به مقصد می پردازد.

Services

ترخیص کار گمرک در حکم وکیل صاحب کالا نزد گمرک خواهد بود. گمرک به عنوان یک سازمان و نهاد کشوری به دنبال احیاء حقوق عامه ملی است. این نهاد دولتی در این راستا وظایفی در خصوص اجرای قوانین واردات و ترخیص صادرات و قانون امور گمرکی کالا، دریافت حقوق و عوارض گمرکی ترخیص کالا از نماینده صاحب کالا یعنی ترخیص کار گمرک را به عهده دارد. طبق ماده سه قانون امور گمرکی عمده وظایف گمرک به شرح زیر است:

 پیاده سازی قوانین واردات و صادرات کالا و ترانزیت کالا

 تعیین تعرفه گمرکی و دریافت حقوق و عوارض گمرکی کالای مورد ترخیص

 تشریفات ترخیص کالا و تحویل کالا به ترخیص کار گمرک

 تایید اسناد وارداتی و صادراتی و اسناد ترخیص کالا

 تعیین رویه گمرکی و ترخیص کالا و تعیین حقوق و عوارض گمرکی

 --

ترخیص کار گمرک

ترخیص کار گمرک به وکالت از صاحب کالا و یا حق العمل کار به ترخیص کالا در گمرک می پردازد. آموزش مهارت ترخیص کاری گمرک نزد سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با همکاری وزارت کار برگزار می گردد. در این دوره ترخیص کار با سپری کردن آموزش های تئوری و عملی و ارزیابی نهایی به دریافت مدرک ترخیص کار گمرک مورد تایید وزارت کار و سازمان فنی و حرفه ای مفتخر می گردد. از جمله مهارت های مورد نیاز برای ترخیص کار درک مفاهیم گمرکی و آشنایی با قوانین امور گمرکی و رویه های ترخیص کالا، اسناد ترخیص کالا، آشنایی با سامانه EPL ترخیص از گمرک و آشنایی با اصول نگهداری کالا پیش از ترخیص در انبار های گمرک ، آشنایی با تشریفات ترخیص کالا در گمرک و چگونگی به ثمر رساندن دعاوی گمرکی، تعیین تعرفه و ارزش کالا در گمرک می باشد.

شرافت ، دقت ، امانتداری و وقت شناسی از جمله مهم ترین خصوصیات شخصی یک ترخیص کار ویک حق العمل کار گمرک است. در غیر این صورت مسیر اصلی و صحیح کار راهه خود را به بیراهه طی خواهد کرد. تاجران در طی سالیان سال ترخیص کار گمرک خود را علاوه بر حسن شهرت و داشتن تجربه کافی و نام آشنا بر اساس شهود و درک شخصی انتخاب می کنند این امر باعث می شود که علاوه بر هزینه ها بحث اعتماد و روابط حسنه و خوش روئی حق العمل کار و ترخیص کار گمرک در تعاملات تجاری آنها را با توفیق بیشتری روبرو گرداند.

ترخیص کالا از گمرک

آخرین آیین نامه اجرایی امور گمرکی مصوب فروردین 92 توسط هیات وزیران اصول ترخیص کالا از گمرک را در بخش های زیر مورد بررسی قرار می دهد.

دربخش اول از قسمت اول به بیان تعاریف نظیر تعریف گمرک و گمرک ایران و گمرکات داخلی می پردازد. در بخش دوم از همین قسمت به بیان کلیاتی نظیر حقوق ورودی و الزام به استفاده گمرک از فناوری ارتباطات با عنوان گمرک الکترونیک و استفاده از تکنولوژی های همچون پرتونگاری در گمرک را مورد بحث قرار می دهد در بخش سوم تضمین ها ی مورد نظر گمرک و تشریفات و کنترل های گمرک در بخش بعد مورد بحث قرار می گیرد و در آخرین بخش الزامات سیستم هماهنگ شده مطرح می شود که در آن وجود ابهام در تعرفه ها را مورد ارجاع به کنوانسیون رسمی می داند و مدت زمان محمولات هوایی را حداکثر 15 روز و به غیر از آن را حداکثر 60 روز می داند. در قسمت دوم از آیین نامه اجرایی گمرکات تعیین ارزش و قواعد مبدا مورد بررسی قرار می گیرد که در ضمن آن فصل اول با عنوان ارزش کالا در دو زیر بحث ارزش کالای وارداتی و ارزش کالای صادراتی مورد بررسی قرار می گیرد. تعریف کالای مثل و تعریف کالای مشابه که در آن خصوصیات و عملکرد و کیفیت و برند مشابه باشند صورت گرفته تعاریف کالای هم طبقه، همزمانی (مدت زمانی که قیمت کالا در کشور مبدا ثابت بوده است) سطح تجاری که خرید از عمده فروش، تولید کننده و یا خرده فروش صورت گرفته است. افراد مرتبط با هم در یک تجارت از دیدگاه گمرک و آنکه ملاک ارزش یک کالا قیمت واقعا پرداخت شده بین افراد بدون ارتباط از دید گمرک می باشد. در صورتی که ارزشی مورد تایید گمرک قرار نگیرد. گمرک مبنا را برای تعیین ارزش کالایی که مشخص نیست ارزش کالای مشابه از همان کشور و در همان زمان را مورد نظر قرار می دهد. در غیر اینصورت سوابق فروش داخلی فروشنده کالا با کسر مقادیر عمده فروشی هزینه های متداول بعد از ترخیص کالا و کسر حقوق ورودی مورد استناد گمرک قرار می گیرد. در ادامه فصل دوم با عنوان گواهی مبدا و کنترل آن مورد بحث قرار می گیرد.

در قسمت سوم تشریفات قبل از اظهار مورد بررسی قرار می گیرد. در قسمت چهارم نگهداری کالا ها در انبار ها و اماکن گمرکی مورد بحث قرار می گیرد. در قسمت بعد به تشریح کالای متروکه می پردازد.

اما در بخش ششم تشریح اظهار و ترخیص کالا مورد بررسی اجرایی قرار می گیرد و در بخش هفتم رویه های گمرک مورد تبیین قرار گرفته است آنچنان که در مقالات گذشته به بیان ورود قطعی و ورود موقت و ترانزیت داخلی و ترانزیت خارجی پرداختیم در ادامه این بخش بحث مهم وجالبی با عنوان استرداد حقوق ورودی و یا درابک صورت گرفته است، درابک یعنی مسترد کردن حقوق ورودی کالای ترخیص شده که در حال صادر شدن است با توجه به اینکه از همان گمرک ترخیص شده صادر شود و از زمان ورود یک سال بیشتر نگذشته باشد ( در صورتی که کالا بهداشتی باشد شش ماه )

رویه های مربوط به کالای مسافری نیز در این بخش عنوان گردیده است. در ادامه اشارات اجرایی به موضوع بازبینی بعد از ترخیص ، کابوتاژ،مرسولات پستی ، فروشگاه های آزاد، کالای مسافری، حسابرسی بعد از ترخیص کالا و مراجع رسیدگی به اختلافات گمرکی صورت گرفته است.

ترخیص کار گمرک با اشراف به آیین نامه اجرایی باید حداکثر توانایی خود را برای احیا حقوق صاحب کالا در فرآیند ترخیص کالا به کار بگیرد. مجموعه ترخیص کالای تاجران ترخیص با سوابق و پیشینه موفق خود در اجرای مناسب و صحیح قوانین و آیین نامه ها و رسیدگی موثر به شکایات و داوری ها در خصوص امور گمرکی همواره در احیا حقوق تاجران گرامی نهایت تلاش و کوشش را نشان داده است. امیدواریم این نظر لطف همواره به شکلی روز افزون استمرار یابد.

A container freight rate
 Tariff codes and prioritization of commodity
License required for every product and tariff code
Commodity items banned in 94