Follow orders of customs

Log in Register

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
phone number *
ترخیص کالا و محمولات هوایی از گمرک فرودگاه امام خمینی
با حضور نیروهای خود در گمرک فرودگاه امام خمینی آماده به ترخیص اسناد کالاهای وارداتی شما در حداقل زمان با حداکثر منافع خواهد بود.
ترخیص کالا و محمولات دریایی و کانتینری از گمرک شهید رجایی
با استقرار دائمی خود در بندرعباس و گمرکات شهید رجایی و شهید باهنر به ترخیص محمولات کانتینری و خرده بار تاجران گرامی می پردازد.
ترخیص کالا و محمولات زمینی از گمرکات تهران
با سابقه بالا در ترخیص کالا از گمرک شهریار، گمرک غرب، گمرک پیام ، گمرک جنوب به صورت حرفه ای به ترخیص کالای تاجران گرامی به صورت فول کانتینر و به صورت خرده بار یا گروپاژ می پردازد.
حواله جات ارزی، انتقال وجه بانکی و اعتبارات اسنادی
در حداقل زمان ممکن تخصیص ارز دولتی به واردات کالای مشمول ارز تاجران گرامی و سویئفت حواله جات و گشایش اعتبار اسنادی در بانک های خصوصی و دولتی
فورواردری و حمل و نقل بین المللی کالا
واحد فورواردری کالا با تخصص و شناخت مناسب از بزرگترین و معتبرترین حمل کنندگان به حمل و نقل بین المللی محمولات تاجران گرامی از اروپا و آسیای جنوب شرقی و ارائه خدمات حمل از انبار مبداء به صورت زمینی دریایی و هوایی با بهترین نرخ ها و سرویس ها به مقصد می پردازد.

Services

ترخیص کالای وارداتی توسط ترخیص کار : به جهت اختلافات اقلیم و آب و هوا و وجود مزیت های نسبی و مطلق( درخصوص زمین ، کارکرد و تخصص نیروی انسانی) واردات کالا یک الزام در جهت منافع کشور ها و رشد صنایع و تجارت محسوب می شود. واردات کالا به دو نوع ترخیص قطعی و ترخیص موقت کالا تقسیم می شود.

 شرکت ترخیص کالا

ترخیص موقت کالا توسط ترخیص کار

واردات قطعی به معنی کسب اجازه به کالای وارداتی برای ورود به قلمروی گمرکی یک کشور برای مصرف در آن کشور می باشد این نوع واردات منوط به پرداخت حقوق ورودی و مالیات ها و انجام تشریفات گمرکی از گمرک ترخیص می گردد.


واردات قطعی شامل واردات و ترخیص کالا در مقابل صادرات و واردات و ترخیص کالا با اعتبارات اسنادی و واردات و ترخیص کالا بدون انتقال ارز که شامل واردات و ترخیص تجهیزات و نمونه کالا برای واحد های تولیدی یا تحقیقاتی، واردات ملزومات پزشکی و آزمایشگاهی و واردات و ترخیص ملزومات تحقیقات علمی برای دانشگاههای علوم پزشکی که تجاری نباشد و یا ترخیص ضایعات کالای وارداتی و مغایرت کالای وارداتی که فروشنده ملزم به ارسال کالای مجانی برای جبران خسارت گردیده، کسری واردات محموله های  پس از ترخیص کالا از گمرک که پیشتر ارسال شده، واردات و ترخیص منابع اطلاعاتی و مشخصات فنی محصول، ورود و ترخیص کالا بدون انتقال ارز با انجام ثبت سفارش و پرداخت حقوق قانونی قبل از ترخیص کالا و بدون ارائه هر مجوز دیگری مجاز است .

 

واردات و ترخیص کالا از مناطق آزاد تجاری و صنعتی (هفت منطقه آزاد در کشور) توسط شرکت ترخیص کالا شامل معافیت کامل تا 15 سال می باشد. واردات و ترخیص کالا از مناطق ویژه اقتصادی شامل تخفیف مالیاتی است البته مانند مناطق آزاد از معافیت کامل برخوردار نیست و خرده فروشی کالا فقط برای اتباع خارجی امکان پذیر است.
واردات و ترخیص کالا از طریق مبادلات پیله وری ( دارای کارت از وزارت بازرگانی ) که از طریق فهرستی که وزارت بازرگانی اعلام می دارد به واردات و صادرات کالا اقدام می نماید. از دیگر روش های واردات می توان به واردات از بازارچه های مرزی (بر اساس ماده 22 قانون مقررات صادرات و واردات ) واردات از پست (بر اساس ماده 39 قانون مقررات صادرات و واردات ) واردات از مبادلات مرزی بر طبق ماده 16، 17 و 18 مقررات صادرات و واردات.
در زیر مجموعه لینک ترخیص کالا به بیان فرآیند واردات کالا و چگونگی ترخیص کالای وارداتی می پردازیم.

مراحل ترخیص کالای وارداتی:

در زیر به تشریفات ترخیص کالای وارداتی از گمرکات می پردازیم که خود شامل تکمیل الکترونیکی فرم های واردات کالا ،پرداخت حقوق ورودی، IGM و شماره صف، مدارک مجوزات ترخیص کالای وارداتی، تعیین ارزش کالای وارداتی و ارزیابی کالا، مرحله درب خروج، تحویل به حمل کننده داخلی می باشد.
پیش از رسیدن کالا و محموله وارداتی به وسیله ی حمل کننده شما باید کلیه مدارک مورد نیاز ترخیص کالا را برای ترخیص کار خود تهیه و تامین نمایید. از عمده ترین مدارک مورد نیاز می توان به بارنامه حمل دریایی یا راه نامه حمل کالا، فاکتور خرید کالا، لیست عدل بندی کالا، اعلامیه ورود کالا، مجوز حمل، سفارش خرید و اعتبار اسنادی  و دیگر مدارک مربوط به کالا اشاره کرد. شما باید آگاهانه محمولات خود را در مسیر حمل دنبال و مانیتور نمایید تا از زمان دقیق رسیدن بار مطلع باشید در غیر اینصورت شما متحمل پرداخت هزینه های دموراژ و انبارداری مازاد می شوید. به صورت نرمال کالای وارداتی ده روز با کشتی های ایرانی و 14 روز با عمده کشتی های خارجی از پرداخت دموراژ معاف می باشد.

شما باید در این زمان ارائه شده فرآیند ترخیص کالای خود را به پایان برسانید و محموله خود را از کانتینر تخلیه نمایید که این امر خود منوط به آماده بودن مدارک مورد نیاز جهت ترخیص کالای شما می باشد. شما و یا شرکت ترخیص کالای شما باید با دسترسی به یک سیستم نرم افزاری قوی و مناسب الزامات و زمان بندی های مراحل گام به گام ترخیص کالا را به شما یاد آوری و توصیف کند. به محض ورود محموله در بندر، حمل کننده کالا موظف است تا مانیفست کالا را به گمرک ارائه نماید. هر هواپیما و یا کشتی داراری یک شماره IGM  می باشد و هر محموله در این لیست دارای یک ردیف میباشد. این عدد و شماره ردیف به صورت اتوماتیک با شماره کوتاژ دریافتی شما از گمرک و مدارک ارائه شده شما در گمرک لینک می شود.

در زمان ورود اطلاعات به پنجره تجارت بین المللی گمرک در صورتی که در کانال سبز ترخیص کالا قرار بگیرید با یک روال ساده کالا را از گمرک تحویل خواهید گرفت. بنابراین پس از تنظیم اسناد و مراجعه به شرکت حمل کننده و دریافت قبض انبار و ترخیصیه کالا با انجام مرحله احراز هویت و ارائه سیستمی اظهارنامه گمرکی به همراه پرینت اظهارنامه گمرکی ترخیص کالا با مراجعه به سالن گمرک اقدام به دریافت کوتاژ ترخیص می نمایید. در این مرحله جابه جایی و انجام آزمایش و استاندارد صورت می گیرد، بنا به نوع مسیر احراز شده ارزیابی شامل تعیین ماهیت و نمونه گیری جهت ارسال به آزمایشگاه و سازمان استاندارد صورت می گیرد.

با دریافت و ارائه درخواست به آزمایشگاه و استاندارد مربوطه توسط ترخیص کار پاسخ ممهور به ارزیاب محترم در حین مرحله ارزش صورت می گیرد. دایره ارزش گمرک با توجه به سوابق و ارزش گمرکی کالای تعیین ماهیت شده اقدام به اعلام هزینه های مورد نظر جهت پرداخت توسط صاحب کالا می نماید. با دریافت امضا دوم و دریافت شماره ارزیابی و پرداخت هزینه ها، پروانه ترخیص کالا صادر می گردد و کالا برای دریافت مهر برجسته و خروج از کوتاژ ارسال می گردد در این مرحله اعلام بار صورت گرفته و با دریافت بیجک بار برای درب خروج ارسال می شود و با بازبینی نهایی و  عبور کالا از درب خروج ترخیص کالا از گمرک با موفقیت صورت گرفته است.

A container freight rate
 Tariff codes and prioritization of commodity
License required for every product and tariff code
Commodity items banned in 94